Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Skok ku lepszemu
16-09-2016

Skok ku lepszemu

Data wydarzenia: 16-09-2016

Z ogromną przyjemnością informujemy o nowej inwestycji powiatu drawskiego w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym. Drawski oddział Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych rozrasta się o kolejne piętro w budynku przy ul. Seminaryjnej 2. Uroczyste otwarcie już w najbliższy czwartek, 22 września o godz. 11.00.

Budynek zajmowany dawniej przez Zespół Szkół Zawodowych został opuszczony kilka lat temu w wyniku skonsolidowania sieci szkół. We wrześniu ub. roku ożywiono go, dzięki uruchomieniu na parterze działalności na bazie powiatowej placówki ZPET z siedzibą w Bobrowie. Kilka miesięcy później, 10 czerwca otwarto tam nową salę integracji sensorycznej. To przedsięwzięcie było odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne dzieci będących pod opieką placówki, pozwalając im na wzmacnianie zmysłów i stymulowanie do dalszego rozwoju.
Ze względu na ogrom potrzeb społecznych w zakresie specjalistycznej pomocy i terapii, okazało się to niewystarczające. Dlatego władze powiatu drawskiego zdecydowały o dalszym rozwoju placówki. Po uruchomieniu w Czaplinku przedszkola specjalnego i zamiejscowego punktu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przyszedł czas na rozszerzenie bazy lokalowej placówki na terenie Drawska Pomorskiego. Powstały tam wspaniałe sale dydaktyczne i opiekuńczo – wychowawcze, w których pedagodzy ZPE-T dokładają wszelkich starań, by przygotować wychowanków do samodzielnego życia w społeczeństwie.
Zapraszamy rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na uroczyste otwarcie już w najbliższy czwartek!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona