Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

R BLOG
20-09-2016

R BLOG

Data wydarzenia: 20-09-2016

W dniu 15 września 2016 r. klasa 1c o profilu wojskowym z kaliskiego liceum wzięła udział w obchodach święta 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, gdzie pełnili także funkcję ministrantów oraz wręczeniu odznaczeń i nagród, a także w defiladzie pododdziałów biorących udział w uroczystościach.

Wśród licznie zaproszonych gości w święcie 1. RBLOG wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Paweł Suski oraz Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz. Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski przekazał na ręce dowódcy 1. RBLOG pułkownika Eryka Hoffmana życzenia z okazji święta jednostki. Szkoła na pamiątkę udziału w uroczystościach otrzymała grawerton z godłem 1. RBLOG. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z ceremoniałem wojskowym, prezentacją sprzętu i wyposażenia jednostek Wojska Polskiego i Armii Kanadyjskiej. Po części oficjalnej posilili się tradycyjną wojskową grochówką.
- Dziękujemy dowódcy 1. RBLOG panu pułkownikowi Erykowi Hoffmanowi za zaproszenie na uroczystości oraz kierownikowi Składu Drawno majorowi Dariuszowi Markiewiczowi za udostępnienie autokaru i dowóz młodzieży do Wałcza. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z korzyścią dla uczniów kaliskiego Liceum, 1. RBLOG i Składu Drawno – podkreśla DyrektorRydzewski.
Uczniami opiekowali się wychowawcy Sebastian Stateczny, nauczyciel przysposobienia wojskowego Andrzej Kowalewski oraz osobiście Dyrektor szkoły.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona