Święto kaliskiego Liceum
21-09-2016

Święto kaliskiego Liceum

Data wydarzenia: 21-09-2016

W atmosferze uznania dla osiągnięć Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001r. w Kaliszu Pomorskim 16 września 2016r., obchodzono święto tej placówki edukacyjnej.

Na uroczystości pojawiło się wielu znamienitych gości oraz przyjaciół szkoły: Stanisław Kuczyński Starosta Drawski, Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Halina Samek Radna Rady Powiatu Drawskiego, Zbigniew Chołuj - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim oraz przedstawiciele służb mundurowych, wyższych uczelni, instytucji współpracujących ze szkołą oraz delegacje wojsk kanadyjskich i amerykańskich.
            W trakcie uroczystości odbyła się ceremonia ślubowania klas pierwszych. Uczniowie przyrzekali „wytrwale pracować nad kształtowaniem swej osobowości, którą cechuje wolność oraz odwaga i odpowiedzialność w myśleniu i działaniu, a ponadto „rzetelną nauką i  zaangażowaniem w realizację wspólnych celów rozsławiać imię szkoły". Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste wręczenie tarcz uczniom klas pierwszych, w którym uczestniczyli wychowawcy oraz zaproszeni goście.
            Miłym akcentem imprezy były gratulacje dla nauczycielki języka polskiego Aleksandry Radeckiej z okazji jubileuszu 25-lecia pracy. Podziękowania i gratulacje otrzymała również Joanna Boniecka za bardzo dobre wyniki w przygotowaniu uczniów do egzaminów na certyfikaty językowe.
Starosta Drawski wraz z Dyrektorem ZSP w Kaliszu Pom. odsłonili tablicę, która informuje o tym, że szkoła jest autoryzowanym centrum przygotowującym do egzaminów Cambridge English. Następnie uczniom klas dwujęzycznych wręczono certyfikaty językowe na poziomie A2, B1 i B2. Trzech uczniów uzyskało po raz pierwszy w historii szkoły certyfikaty na poziomie C1.
            Zwieńczeniem święta szkoły była ceremonia otwarcia boiska do piłki ręcznej plażowej, które powstało pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Effenberg-Nawrot, przy czynnym udziale grupy uczniów kaliskiego Liceum.