Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przedszkolakiem fajnie być!
22-09-2016

Przedszkolakiem fajnie być!

Data wydarzenia: 22-09-2016

We wtorek, 20 września, w całej Polsce obchodzono po raz piąty Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Również najmłodsi wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie świętowali ten wyjątkowy dzień.

Przedszkolaków z Czaplinka odwiedzili ich drawscy przyjaciele wraz ze swoimi wychowawczyniami. Była to znakomita okazja do wspólnej integracji dzieci oddziałów przedszkolnych ZPE-T w Bobrowie. Atrakcji dla najmłodszych było co nie miara – przybyły do nich wróżki, które przygotowały dla dzieci rozmaite i ciekawe zadania. Dzieci miały okazję współzawodniczyć, ćwiczyć swój refleks i pogłębiać informacje o otaczającym świecie. Czekały na nich konkurencje sportowe – tor przeszkód i turniej umiejętności. Każdy z nich miał okazję uczestniczyć w powstaniu sensorycznego drzewa. Wielkoformatowe malowanie przysporzyło wiele przyjemności i doznań zmysłowych – kolorowe brudzenie to także rodzaj terapii! Zajęcia stolikowe i zagadki wzbogacały słownictwo i poszerzały informacje na temat zwierząt. Wiele radości przyniosły zabawy na świeżym powietrzu.
Ciekawym punktem tego dnia była wizyta dzieci z Czaplineckiego Ośrodka Kultury wraz z opiekunami. Wspólna zabawa i integracja dzieci z różnych środowisk  to wspaniała nauka dla wszystkich!
Maluchom życzymy uśmiechów na buziach i wspaniałych pomysłów!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona