Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zmiany na lepsze
29-09-2016

Zmiany na lepsze

Data wydarzenia: 29-09-2016

W czwartek, 22 września br., odbyło się uroczyste otwarcie nowo zagospodarowanego I piętra budynku Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych. Rozbudowa bobrowskiej placówki przy ul. Seminaryjnej w Drawsku Pomorskim to większa pomoc dla dzieci z terenu powiatu i praca dla nauczycieli.

Remont piętra, zakup nowego sprzętu i pomocy edukacyjnych to kolejna inwestycja poczyniona przez Zarząd Powiatu Drawskiego. Oferta ZPE-T poszerzyła się o utworzenie klas przeznaczonych do edukacji dzieci z niepełnosprawnością w stopniu lekkim. Opieką zostali objęci uczniowie klas szkoły podstawowej.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Burmistrzem Drawska Pomorskiego Zbigniewem Ptakiem, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Drawskiego Markiem Banaszkiem oraz Dyrektorem placówki Krystianem Ignacakiem.
W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczył także Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Radni Rady Powiatu Drawskiego, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele instytucji ściśle współpracujących z Placówką.
Po ceremonii otwarcia goście zostali oprowadzeni po budynku. Wyremontowane sale lekcyjne i pomieszczenia terapeutyczne przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych wywarły na nich ogromne wrażenie. Marta Chmielewska-Kursa, nauczycielka ZPE-T w Bobrowie opowiedziała o zmianach, które zaszły i zajęciach prowadzonych w szkole.
            Podczas spotkania zaprezentowano również prezentację multimedialną przedstawiającą pracę w Placówce. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali swoje talenty artystyczne – maluchy zaśpiewały i zatańczyły, a starszaki zaprezentowały poezję. Goście otrzymali również symboliczne prezenty.
            To kolejna inwestycja powiatu drawskiego w edukację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – inwestycja w budynek, ale przede wszystkim w ludzi, którzy wyciągają pomocne dłonie do drugiego człowieka. Bezprecedensowy rozwój usług w tym zakresie edukacji specjalnej spowodował, że liczba dzieci i młodzieży kształcącej się lub korzystającej z opieki w instytucjach prowadzonych przez powiat wzrosła z 42 do 124. Spowodowało to, że trzeba było zatrudnić dodatkowo 25 nauczycieli.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona