Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nowy numer biuletynu Starosty Drawskiego
04-10-2016

Nowy numer biuletynu Starosty Drawskiego

Data wydarzenia: 04-10-2016

Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zachęcam do przeczytania kolejnego, powakacyjnego numeru Biuletynu Starosty Drawskiego. Ciekawych informacji tu sporo. Było o czym pisać, bo w wakacje nie próżnowaliśmy! Jakby tego było mało, bazę lokalową adresowaną do potrzebujących dzieci rozbudowaliśmy w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej. Powstały tam wspaniałe sale dydaktyczne i opiekuńczo – wychowawcze, także na bazie wolnych dotychczas pomieszczeń. Ze względu na szczupłość miejsca, relacja z uroczystego otwarcia znajdzie się w kolejnym wydaniu Biuletynu.

Już od pierwszej strony informujemy o otwarciu nowego przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Czaplinku. To jeden z etapów zagospodarowania opustoszałego budynku warsztatów szkolnych przy ul. Wałeckiej. Ze względu na ogrom potrzeb społecznych w zakresie specjalistycznej pomocy i terapii, zdecydowaliśmy również o  uruchomieniu w tym miejscu zamiejscowego punktu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jakby tego było mało, bazę lokalową adresowaną do potrzebujących dzieci rozbudowaliśmy w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej. Powstały tam wspaniałe sale dydaktyczne i opiekuńczo – wychowawcze, także na bazie wolnych dotychczas pomieszczeń. Ze względu na szczupłość miejsca, relacja z uroczystego otwarcia  znajdzie się w kolejnym wydaniu Biuletynu.
            Grup społecznych które potrzebują znaleźć dla siebie miejsce jest jednak w całym powiecie znacznie więcej, dlatego nie będziemy ustawać w wysiłkach, aby im to zapewnić. Być może uda się pomóc w ramach otwartych konkursów ofert (s. 3), o czym dyskutował Zarząd Powiatu na swym już 91 posiedzeniu w tej kadencji. Korzystając z wakacyjnej kanikuły modernizowano zaplecze edukacyjne w drawskich obiektach służących kształceniu praktycznemu uczniów szkół średnich. Pośród licznych udoskonaleń, znalazła się nowo utworzona sala wykładowa i konferencyjna przy ul. Połczyńskiej w Drawsku Pomorskim (s. 20). Z pewnością posłuży ona nie tylko uczniom.
            To jednak nie koniec dobrych wieści. Także w wakacje udało się zakończyć wyczekiwany remont ulic Rzeźnickiej i Leśników w Czaplinku (s. 3), które oficjalnie włączono do ruchu na początku września. Prócz dróg lądowych, modernizować trzeba także i wodne. O planach dotyczących (tak naprawdę mocno zaniedbanej) Drawy przeczytać można na str. 16.
            Poza przedsięwzięciami inwestycyjnymi, dzieje się także sporo w innych zakresach działalności powiatu. Wydłużenie sezonu turystycznego na pojezierzu drawskim to marzenie chyba wszystkich samorządowców. Staramy się to uczynić m.in. dzięki akcji „Maj/Wrzesień z Rabatem”, a także „Jezioro Tajemnic”. Planowany na 7-9 października Zlot Poszukiwaczy Skarbów to pierwsza konkretna „jaskółka” sukcesu w tym zakresie (s. 2). Godną pochwały akcję skupioną wokół historycznych zagadek regionu rozpoczął także Złocieniecki Ratusz (s. 13). Chodzi oczywiście o kapsułę czasu z Ordensburga. Co ciekawe, są tam wątki zazębiające się z zagadkami dawnego Tempelburga. Obie akcje wybitnie wyróżniają się na tle dotychczasowej działalności promocyjnej prowadzonej w naszym powiecie i pozwalają wysnuć wniosek, że nie wystarczy wydrukować koszulki z herbem gminy, aby ją skutecznie wypromować. Takie koszulki mają praktycznie wszystkie samorządy w Polsce i, niestety, nie przekonało to nikogo do przyjazdu. Napływ turystów zdolny pobudzić lokalną gospodarkę możliwy jest dopiero wówczas, gdy samorząd przebija się do ogólnopolskich mediów, a oferowany przez niego przekaz zdoła trwale zaintrygować ludzi. To nie herb przyciąga, a ciekawość.
                                                                       Ciekawej lektury!
                                                                                  Starosta Drawski
                                                                                  Stanisław Kuczyński
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona