Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Turnus… na zdrowie
05-10-2016

Turnus… na zdrowie

Data wydarzenia: 05-10-2016

Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie po raz kolejny uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym. Przez dwa tygodnie, od 15 do 28 września, korzystali ze słonecznej pogody, zdrowego morskiego klimatu i licznych zabiegów prozdrowotnych.

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „Rafa” w Jarosławcu ugościł podopiecznych ZPE-T oraz zapewnił moc atrakcji. Po raz pierwszy w turnusie uczestniczyły przedszkolaki, była to dla nich przygoda i lekcja samodzielności. Uczniowie wzięli udział w licznych zabiegach leczniczych. Były to inhalacje, które wspomagają układ oddechowy, czy zabiegi z wykorzystaniem lamp sollux oddziaływujące na odbudowę uszkodzonego lub zniszczonego naskórka. Dzieci do dyspozycji miały również fotele z masażem, maty podgrzewane, basen i jacuzzi. W planie dnia nieodłącznym elementem była także gimnastyka ogólnorozwojowa oraz zajęcia i gry na krytym boisku. Czas turnusu wypełniały także spacery brzegiem morza i wspólne zabawy oraz zajęcia plastyczne.
Oprócz uczniów ZPE-T w Bobrowie, w turnusie rehabilitacyjnym uczestniczyli uczniowie z innych placówek. Możliwość nawiązania nowych znajomości, ale przede wszystkim szansa na integrację międzyszkolną, jest bardzo ważnym elementem rozwoju społecznego dzieci.
Uśmiechy na twarzach uczniów, po powrocie, są dowodem na to, że wykorzystali ten czas najlepiej jak było można. Opiekunami turnusu były panie: Dorota Szatrowska, Anna Popielarczyk i Julita Wyrzykowska.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona