Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nauczysz się 3D i CADCAM
12-10-2016

Nauczysz się 3D i CADCAM

Data wydarzenia: 12-10-2016

W czwartek 6 października 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku oficjalnie rozpoczął współpracę z firmą IMOS Polska – liderem na rynku oprogramowań do planowania oraz produkcji mebli.

Uczniowie w pracy na zajęciach wykorzystają komputery najnowszej generacji z wgranym oprogramowaniem IMOS-u. Przejdą przez cykl szkoleń w zakresie programowania, projektowania, grafiki, planowania czy sprzedaży. Zaznajomią się z działaniem i obsługiwaniem oprogramowania komputerowego, będę mieli także szansę spotkać się ze specjalistami, a już podczas zajęć inaugurujących współpracę mogli szkolić się pod okiem pracownika firmy IMOS.
            Absolwenci Technikum Drzewnego – posiadający konkretną wiedzę i umiejętności zostaną zatrudnieni przez największe, najlepsze i dynamicznie rozwijające się firmy w kraju oraz Europie. Warto bowiem pamiętać, że systemy tej korporacji przetłumaczone zostały na szesnaście języków świata, w tym na: angielski, niemiecki, włoski czy francuski. Jest to zatem droga kształcenia ku przyszłości, która wykracza poza tradycję, ale równocześnie z niej nie rezygnuje, patrzy śmiało wprzód oraz projektuje ścieżki rozwoju, otwierając tym samym drogę sukcesu zawodowego, teraz także i dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.
            Współpraca z firmą IMOS jest dla uczniów Technikum Drzewnego szansą na zapoznanie się z nowatorskimi rozwiązaniami i obowiązującymi trendami aranżacji wnętrz i produkcji sprzętu meblowego. Firma działa od wielu lat i wyposaża w systemy operacyjne najlepszych pracodawców zajmujących się projektowaniem, aranżowaniem oraz produkcją mebli. Technologie, które proponuje instytucja, oparte są na prostocie, innowacyjności, a także kreatywności, co pozwala na stworzenie ciekawych, nowoczesnych i – co godne podkreślenia – uniwersalnych rozwiązań. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija, bada występujące na rynku tendencje, a tym samym doskonali proponowane aplikacje, tak, by spełniały oczekiwania klientów oraz wychodziły ku potrzebom nieustannie zmieniającego się obrazu świata.
            Oprogramowanie 3D inicjuje specjalistyczne i wieloaspektowe czynności, uwzględniające wszelkie działy pracy nad towarem: planowanie, projektowanie, produkcję, a w końcu sprzedaż. Informatycy i programiści zadbali, by na każdym etapie istniała możliwość wnoszenia poprawek, korygowania czy udoskonalania modelu. Wzięto także pod uwagę indywidualne pragnienia odbiorcy. Programy te są gwarancją nie tylko wysokiej klasy produktu, ale także zapewniają efektywne zabiegi na rynku lokalnym, krajowym, europejskim bądź globalnym.
            Wykorzystanie systemów modułowych z podsystemami, takimi jak: CAD, CAM, NET, DATA, idealnie harmonizuje z działaniem maszyn CNC, czyniąc pracę przyjemną, komfortową, a przede wszystkim twórczą, gdyż ograniczenia praktycznie nie istnieją.

 

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona