Trwa walka o kardiologię
18-10-2016

Trwa walka o kardiologię

Data wydarzenia: 18-10-2016

W dniu wczorajszym tj. 17 października z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego w Centrum Sercowo-Naczyniowym w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości tego szpitala.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, w tym Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim Ireneusz Gendek, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Radni Rady Powiatu Drawskiego, przedstawiciele spółki, pracownicy oraz mieszkańcy powiatu drawskiego. Wszyscy solidarnie zadeklarowali walkę o dalsze funkcjonowanie tak ważnego „Centrum”, które codziennie ratuje życia ludzkie. Taka postawa społeczeństwa bardzo cieszy. Jednak czy to wystarczy?
Niestety na spotkaniu zabrakło zaproszonych przez Starostę wojewody, marszałka, parlamentarzystów a przede wszystkim dyrektora NFZ – tych których stanowisko chcieli poznać wszyscy obecni.
Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim zadeklarowali, że na najbliższym sesjach zostaną podjęte stanowiska w sprawie Centrum Sercowo - Naczyniowego w Drawsku Pomorskim.
Starosta Drawski dziękuje wszystkim obecnym na wczorajszym spotkaniu za przybycie. Wyraża jednocześnie najwyższe zaniepokojenie postawą i skandalicznym podejściem do sprawy przez decydentów, którzy nie przybyli na spotkanie.