Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Inni, a tacy sami
25-10-2016

Inni, a tacy sami

Data wydarzenia: 25-10-2016

W czwartek, 20 października br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie wychowanków internatu Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie z dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi do świetlicy w Trzcińcu.

Spotkania te odbywają się w ramach projektu edukacyjnego „Inni a tacy sami”, realizowanego przez uczniów internatu pod opieką Katarzyny Pękalskiej. Głównym celem spotkań jest integracja uczestników oraz ukazanie równości pomiędzy osobami niepełnosprawnymi, a rówieśnikami w normie intelektualnej.
Przedsięwzięcie rozpoczęło się wykonaniem pracy plastycznej, w której liczyła się precyzja, staranność, pomysł, a także praca w zespole. Przełamanie pierwszych krępujących emocji dokonało się przez zadanie, w którym dziewczęta ze świetlicy uczyły nowych kolegów i koleżanki w jaki sposób stworzyć różnorodne figury z balonów. Miłym elementem końcowym było wspólne przygotowanie i spożycie deseru - wafli przekładanych wybranymi produktami spożywczymi. Funkcjonowanie
w środowisku rówieśniczym przebiegało znakomicie. Zrealizowane zostały dwa priorytetowe zadania: potrzeba porozumiewania się ze sobą oraz chęć niesienia pomocy innym.
 Wszystkie zmagania sprawiły uczestnikom zajęć wiele radości. Dostarczyły także niesamowitych, pozytywnych emocji oraz pozwoliły nawiązać nowe znajomości. Wychowankowie internatu na kolejne spotkanie zaprosili młodzież z Trzcińca do swojego drugiego domu – do Bobrowa, pragnąc zaprezentować się w swoim szkolnym i internackim środowisku. Nad młodzieżą ze świetlicy
w Trzcińcu czuwała Aneta Groździej. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkanie.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona