Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

O pracy - międzynarodowo
27-10-2016

O pracy - międzynarodowo

Data wydarzenia: 27-10-2016

Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim na zaproszenie Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu, w dniu 25.10.2016 roku w Sali Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Złocieńcu, przedstawił prezentację o sytuacji na rynku pracy w powiecie drawskim, ze szczególnym uwzględnieniem gminy Złocieniec. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu oraz młodzieży z Włoch, Turcji, Szwecji, Łotwy i Niemiec.

Młodzież obecna na spotkaniu poznała etapy współpracy z osobą bezrobotną, tj. od rejestracji, poprzez ustalenie profilu, aż po doprowadzenie do zatrudnienia oraz możliwości wsparcia osoby zarejestrowanej usługami i instrumentami rynku pracy. Przedstawione zostały świadczenia z tytułu bezrobocia i źródła finansowania. Najciekawszym tematem dla uczestników okazały się zawody przyszłości (branże).
Moderatorem spotkania była Anna Arcimowicz. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a dzięki tłumaczom, przede wszystkim Annie Luc i Iwonie Adamczyk młodzież miała możliwość aktywnego uczestnictwa.
Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu realizuje projekt GLOBAL LEARNING FOR MIND AND HEART 2016- 2019 i uczestniczy w programie ERASMUS +, programie KA2- Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, Partnerstwa strategiczne- współpraca szkół. W ramach projektu młodzież z Włoch, Turcji, Szwecji, Łotwy i Niemiec gości w Złocieńcu.
Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim z przyjemnością zgodził się na uczestnictwo w spotkaniu, jednocześnie wyrażając swoje uznanie dla partnerów projektu. Uważamy, że takie spotkania to cenne doświadczenie dla młodzieży, które stanowi doskonałe źródło wiedzy i wymiany wzajemnych doświadczeń.
W ten sposób łamiemy bariery językowe, terytorialne, jak również prawne, kształtujemy pozytywne wzorce oraz zdobywamy nowe istotne umiejętności społeczne m.in. łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi i przystosowywania się do nowych warunków, ucząc się, jak żyć i pracować z osobami różnych narodowości i kultur. Przygotowujemy tym samym młodzież do wymagań współczesnego rynku pracy.
WARTO INWESTOWAĆ W POTENCJAŁ MŁODYCH, AMBITNYCH I CHĘTNYCH DO DZIAŁANIA LUDZI. NA PEWNO WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I LUDZIE, KTÓRYCH SPOTKA SIĘ NA DRODZE WNOSZĄ WIELE W MARZENIA, DĄŻENIE DO CELU I SPEŁNIANIE SIEBIE.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona