Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Akademia młodego kucharza
02-11-2016

Akademia młodego kucharza

Data wydarzenia: 02-11-2016

„Akademia młodego kucharza, czyli przygody kulinarne gimnazjalistów i uczniów technikum gastronomicznego” to konkurs gastronomiczny, który odbył się 25 października 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

W konkursie wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów składających się z ucznia klasy III gimnazjum oraz ucznia klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych. Konkursowe zadanie polegało na przygotowaniu i podaniu piersi z kurczaka w panierce serowej z sosem pesto. Ocenie podlegało przestrzeganie zasad BHP, czystość na stanowisku pracy, technika wykonania potrawy, dobór naczyń oraz propozycja podania potrawy i jej smak.
Młodzi adepci kucharstwa wykazali się dużą kreatywnością. Celem konkursu była popularyzacja kierunku kształcenia, sprawdzenie własnych umiejętności oraz podniesienie kompetencji społecznych.
Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu zostali: uczennica gimnazjum Anna Bułczyńska oraz Kacper Sukiennik, uczeń technikum. Uczniowie uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych Monika Gołąb i Zbigniew Juchnik.
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona