Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Śpiewający sukces
03-11-2016

Śpiewający sukces

Data wydarzenia: 03-11-2016

Czwórka licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zakwalifikowała się na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Festiwal odbędzie się 12 i 13 listopada w Krakowie. Na przesłuchaniach w Szczecinie (27.10.) drugie miejsce zajęła Zuzanna Błaszczak, a trzy wyróżnienia, również kwalifikujące do finału, otrzymali: Adam Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk. Cała czwórka uzdolnionych muzycznie oraz wokalnie uczniów śpiewa i występuje pod artystyczną opieką nauczycielki ZSP Joanny Mączkowskiej. Licealiści są także członkami grupy teatralnej „Klepsydra”.
Organizatorem i pomysłodawcą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej jest krakowskie Stowarzyszenie PASSIONART, współpracujące w tym zakresie z Instytutem Pamięci Narodowej. Celem konkursu jest, jak napisano w regulaminie, „promocja i upowszechnianie piosenek i pieśni patriotycznych i partyzanckich oraz budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu wśród uczestników”. Jury w Szczecinie, podobnie jak jury finałowe w Krakowie, ocenia przede wszystkim: walory głosowe, poziom trudności wykonywanego utworu, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Uczniowie zaśpiewali głównie pieśni legionowe. W drugim etapie konkursu muszą do już wykonanych utworów dołożyć jedną nową interpretację. Jeśli wypadną tam równie dobrze jak na eliminacjach wojewódzkich, wystąpią na koncercie galowym i przywiozą z Krakowa nagrody.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona