Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Przyjaźni Przyrodzie” nagrodzeni!
07-11-2016

„Przyjaźni Przyrodzie” nagrodzeni!

Data wydarzenia: 07-11-2016

Drugiego listopada 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku odbyło się uroczyste zakończenie ogólnopolskiego projektu „Postaw na Słońce”.

Przedsięwzięcie było realizowane od października 2015 r. przez uczniów: Alicję Matułojć, Julię Trenkę, Andrzeja Nałęcza, Wojtka Lewandowskiego oraz Pawła Tomkowskiego i Mikołaja Piekarskiego.
Projekt miał na celu promować ekologiczne wykorzystywanie zasobów energetycznych słońca poprzez zastosowanie systemów paneli fotowoltaicznych. Uczniowie wykonywali pomiary zużycia energii elektrycznej w wybranych domostwach na terenie Czaplinka i projektowali zestawy paneli oraz analizowali pojawiające się zyski ekonomiczne dzięki ich stosowaniu. Uwieńczeniem działań zespołu była konferencja dla mieszkańców Czaplinka, która odbyła się w czerwcu 2016 r. w Urzędzie Miejskim.
Praca tych młodych ludzi została doceniona i wysoko oceniona. W trzech kolejnych etapach projektu zespół zawsze zajmował nagradzane miejsce: w I etapie – V miejsce w kraju, II etapie – III miejsce w kraju i w III – V miejsce w kraju. Ostatecznie po podsumowaniu wszystkich etapów „Przyjaźni Przyrodzie” zajęli V miejsce nagrodzone sprzętem elektronicznym w postaci opaski do pomiaru aktywności fizycznej dla każdego członka zespołu oraz dyplomy udziału.
Opiekunem Przyjaznych Przyrodzie była Małgorzata Okulewicz.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona