Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Przyjaźni Przyrodzie” nagrodzeni!
07-11-2016

„Przyjaźni Przyrodzie” nagrodzeni!

Data wydarzenia: 07-11-2016

Drugiego listopada 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku odbyło się uroczyste zakończenie ogólnopolskiego projektu „Postaw na Słońce”.

Przedsięwzięcie było realizowane od października 2015 r. przez uczniów: Alicję Matułojć, Julię Trenkę, Andrzeja Nałęcza, Wojtka Lewandowskiego oraz Pawła Tomkowskiego i Mikołaja Piekarskiego.
Projekt miał na celu promować ekologiczne wykorzystywanie zasobów energetycznych słońca poprzez zastosowanie systemów paneli fotowoltaicznych. Uczniowie wykonywali pomiary zużycia energii elektrycznej w wybranych domostwach na terenie Czaplinka i projektowali zestawy paneli oraz analizowali pojawiające się zyski ekonomiczne dzięki ich stosowaniu. Uwieńczeniem działań zespołu była konferencja dla mieszkańców Czaplinka, która odbyła się w czerwcu 2016 r. w Urzędzie Miejskim.
Praca tych młodych ludzi została doceniona i wysoko oceniona. W trzech kolejnych etapach projektu zespół zawsze zajmował nagradzane miejsce: w I etapie – V miejsce w kraju, II etapie – III miejsce w kraju i w III – V miejsce w kraju. Ostatecznie po podsumowaniu wszystkich etapów „Przyjaźni Przyrodzie” zajęli V miejsce nagrodzone sprzętem elektronicznym w postaci opaski do pomiaru aktywności fizycznej dla każdego członka zespołu oraz dyplomy udziału.
Opiekunem Przyjaznych Przyrodzie była Małgorzata Okulewicz.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona