Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przedszkolne spotkania
10-11-2016

Przedszkolne spotkania

Data wydarzenia: 10-11-2016

W środę, 9 listopada 2016 r., wychowanków drawskiego przedszkola ZPE-T w Bobrowie odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu.

Goście zostali oprowadzeni po obiekcie, mieli także okazję uczestniczyć w zajęciach powitalnych prowadzonych metodą Kielina. Metoda zwana „porannym kręgiem” jest metodą, którą określa się jako stymulację polisensoryczną, czyli wielozmysłową. Obejmuje swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.
Maluchy mogły także przyjrzeć się zajęciom z integracji sensorycznej. Tego dnia prowadzone były również zajęcia z dogoterapii, gdzie wspólne terapeutyczne zabawy z psim przyjacielem przyniosły wszystkim wiele radości.
- Integracja i możliwość spotkania się dzieci z różnych środowisk jest istotnym elementem wpływającym na ich rozwój psychospołeczny – relacjonuje Dyrektor placówki Krystian Ignacak.
Złocienieckie przedszkolaki pokazały swoim nowym kolegom i koleżankom szereg zabaw, zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Wspólne muzykowanie to wspaniała forma integracji. Dzieci z obu przedszkoli spędziły ten dzień aktywnie i nawiązały nowe znajomości.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona