Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pierzaste piękności
22-11-2016

Pierzaste piękności

Data wydarzenia: 22-11-2016

W dniach 19-20 listopada 2016 r. w Czaplinku w hali widowiskowo – sportowej odbyła się Regionalna Wystawa Gołębi Młodych. Była to już XI wystawa zorganizowana przy wsparciu Powiatu Drawskiego i Gminy Czaplinek przez Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie. Impreza odbyła się pod Patronatem Burmistrza Czaplinka oraz Starosty Drawskiego.

    W wydarzeniu wzięło udział 48 wystawców z całej Polski oraz z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Marlow, którzy przewieźli do Czaplinka ponad 500 sztuk gołębi różnych ras. Wśród nich znalazły się: garłacz pomorski, turkot arabski, deresz, gdański wysokolotny, modena niemiecka, krymka polska i wiele innych. Wśród pięknych okazów podziwiać można było gołębie jednobarwne: białe, czarne, czerwone, żółte oraz z upierzeniem szymel, motyl czy marmurkowym.
    W trakcie trwania wystawy hodowcy mieli doskonałą okazję do zapoznania się ze środowiskiem, wymiany doświadczeń, a także zaprezentowania swoich gołębi. Równocześnie z wystawą funkcjonowała giełda, podczas której można było zakupić wymarzone rasy gołębie, ale również kurki czy króliki.
    Chociaż wystawa rozpoczęła się 19 listopada, to już w piątek przed jej otwarciem od samego rana sędziowie intensywnie pracowali nad obejrzeniem każdego gołębia, przyznaniu każdemu okazowi punktów, a następnie wyłonieniu zwycięzcy w rasie i w konkursie kolekcji. Statuetki
i gratulacje dla najlepszych przyznane zostały w niedzielę o godzinie 13:00. Nagrody wręczali Starosta  Drawski Stanisław Kuczyński oraz Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider.
    W ten weekend hala widowiskowa w Czaplinku tętniła życiem. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony miłośników gołębi jak i osób zwiedzających. Licznie odwiedzający halę w tych dniach mieszkańcy Czaplinka oraz okoliczna ludność miała okazję podziwiać najpiękniejsze okazy ptactwa, a przy okazji w miłej atmosferze spędzić czas z rodzinami. 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona