Kolejna pomoc dla Straży Pożarnej
25-11-2016

Kolejna pomoc dla Straży Pożarnej

Data wydarzenia: 25-11-2016

Kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego odbyło się 24 listopada br. Podczas 103. posiedzenia w bieżącej kadencji Starosta Stanisław Kuczyński wręczył Komendantowi Powiatowego PSP mł. bryg. Pawłowi Dymeckiemu akt przekazania dodatkowych środków finansowych na potrzeby Komendy w Drawsku Pomorskim dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu drawskiego i gotowości bojowej drawskiej jednostki.

Za przekazaną kwotę zostanie zakupiony czujnik wielogazowy oraz naprawiony agregat hydrauliczny. W tym roku powiat wsparł Straż Pożarną łączną kwotą 105 tys. zł, którą przeznaczono m.in. na zakup części do naprawy samochodu pożarniczego – podnośnika Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim, współfinansowanie remontów strażnic w Nowym Worowie i Kluczewie oraz dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia pożarniczego dla dziewięciu ochotniczych straży pożarnych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Ponadto podjęto dziewięć uchwał w sprawie przyznania pomocy zdrowotnej dla emerytowanych nauczycieli jednostek oświatowych Powiatu Drawskiego. Na posiedzeniu przyjęto także projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie ustalenia stawek za noclegi w szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Drawsku Pomorskim oraz projekt odpowiedzi na wniosek Radnego zgłoszony na jednej z sesji Rady Powiatu.
Rozpatrywano również wnioski, w tym m.in. wniosek o przekazanie do stacji demontażu pojazdu stanowiącego własność powiatu, wniosek o wsparcie finansowe VIII Drawskiego Przeglądu Artystycznych Form Profilaktycznych, wniosek Stowarzyszenia o zmianę kosztorysu zadania publicznego oraz ofertę organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego, złożoną w trybie pozakonkursowym.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).