Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Czytanie zbliża
29-11-2016

Czytanie zbliża

Data wydarzenia: 29-11-2016

W bobrowskim Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych prowadzony jest szereg działań wspierających i propagujących czytelnictwo. W ramach projektu „Mądra szkoła czyta dzieciom” odbywają się liczne działania i spotkania czytelnicze.

„Mądra Szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem jest ona adresowana do szkół. Celem kampanii jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.
W ramach kampanii nawiązano także aktywną współpracę z Biblioteką Publiczną w Złocieńcu. Czytają właściwie wszyscy… Mali, więksi, dorośli. Literatura pełni funkcję terapeutyczną – losy bohaterów, ich uczucia i emocje oraz przygody uczą zasad postępowania, pokazują dobro i zło. Uczniowie ZPE-T w Bobrowie spotykają się także z uczniami z innych szkół. Jest to okazja do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Bezsprzecznie – czytanie zbliża – takich właśnie doświadczeń nie brakuje w działaniach czytelniczych prowadzonych w Placówce. Przedszkolaków z Drawska Pomorskiego i Czaplinka odwiedzają liczni goście z ciekawymi bajkami. Starsi uczniowie z wychowawcami przygotowują własne interpretacje bajek i baśni. W ramach biblioteki szkolnej uczniowie poszczególnych klas poznają teksty literackie i ich filmowe adaptacje. W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną ze Złocieńca prowadzone są zajęcia o tematyce związanej z emocjami, uczuciami – każdy znajdzie coś dla siebie. Kto czyta i słucha czytanych tekstów, ten poznaje świat!
 

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona