Współczesne trendy w turystyce - konferencja
29-11-2016

Współczesne trendy w turystyce - konferencja

Data wydarzenia: 29-11-2016

W poniedziałek 21 listopada 2016 r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku konferencja na temat współczesnych trendów w turystyce.

Na zaproszenie uczniów wykładowca uniwersytecki, prof. dr hab. Aleksander Panasiuk, kierownik Katedry Zarządzania Turystyką Uniwersytetu Szczecińskiego, wygłosił wykład na temat potrzeb turystów i rynku turystycznego.
Można było się dowiedzieć o wielu czynnikach, które wpływają na decyzje wyboru miejsca wypoczynku oraz dane liczbowe odnoszące się do turystyki, jako ważnego sektora gospodarki. Gość wspomniał o znaczeniu turystyki dla regionu Pojezierza Drawskiego. Ten teren ma ogromny potencjał ze względu na swoje walory i możliwości do uprawiania turystyki kwalifikowanej, poznawczej, czy krajoznawczej. Potrzebna jest wykwalifikowana kadra menedżerska w dziedzinie turystyki, która je umiejętnie wykorzysta i będzie rozwijać w celach biznesowych.
Uniwersytet Szczeciński posiada doskonałą bazę naukowa i pedagogiczną by kształcić przyszłych menadżerów w dziedzinach zarządzania biznesem turystycznym.