Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Światowy Dzień AIDS
01-12-2016

Światowy Dzień AIDS

Data wydarzenia: 01-12-2016

Dzień ten obchodzony jest corocznie od 1988 roku w dniu 1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Na całym świecie odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne.
 
Czerwona kokardka” to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991r. 
 
Światowy Dzień AIDS to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS. Jest to dzień nie tylko promujący walkę z HIV/AIDS, ale także czas, w którym staramy się zwrócić uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem pandemii HIV/AIDS.
 
Eksperci alarmują: co 6 sekund na świecie jedna osoba zakaża się HIV, a nieleczone zakażenie prowadzi do rozwoju AIDS. 1 grudnia będziemy obchodzić Światowy Dzień AIDS. To już 28. edycja inicjatywy prowadzonej od 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Warto przy tej okazji przypomnieć najważniejsze informacje o AIDS i dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki i leczenia tej choroby.
 
Więcej w załącznikach poniżej.

 

JAKIE SĄ POTRZEBY KOMUNIKACYJNE OSÓB SEROPOZYTYWNYCH W POLSCE?

CZYM JEST AIDS I JAK SIĘ PRZED NIM OCHRONIĆ?

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona