Próbny egzamin gimnazjalny
02-12-2016

Próbny egzamin gimnazjalny

Data wydarzenia: 02-12-2016

Listopad był czasem zmagań uczniów trzecich klas gimnazjalnych Powiatu Drawskiego podczas próbnych egzaminów gimnazjalnych. W instytucjach powiatowych przystąpili do nich uczniowie z Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim oraz uczennice - wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.

Już w kwietniu 2017 r. uczniowie przystąpią do testu gimnazjalnego, którego wynik ma duży wpływ na to, do jakiej szkoły trafią po zakończeniu obecnej edukacji. Placówki ponadgimnazjalne biorą pod uwagę rezultat, jaki uczeń uzyska na teście i na tej podstawie przyjmują nowych uczniów.
Wyniki listopadowych egzaminów mają dać uczniom pogląd na zasób wiedzy, którą posiadają z poszczególnych dziedzin oraz stanowić motywację do dalszej, wytężonej pracy.