Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Andrzejkowo w Niemieńsku
06-12-2016

Andrzejkowo w Niemieńsku

Data wydarzenia: 06-12-2016

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięli czynny udział w zabawie andrzejkowej dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Zabawa odbyła się 29 listopada 2016 roku.

Licealiści bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania, chcąc sprawić wychowankom jak najwięcej radości. Przygotowali dla dzieci różnorodne atrakcje z wróżbami na czele. Wspólna zabawa to inicjatywa dająca korzyści obu stronom, pozwalająca pozbyć się wielu uprzedzeń, a przede wszystkim uwrażliwić młodzież na drugiego, niepełnosprawnego człowieka.
Uczniowie, przebrani w różne kostiumy, szaleli na parkiecie wraz z wychowankami Ośrodka. Dzięki tamtejszym wychowawcom młodzież dowiedziała się jak należy pracować i komunikować się z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Wolontariusze składają podziękowania wychowawczyniom i dyrekcji Ośrodka za cudowne, ciepłe przyjęcie i miłą gościnę oraz wspaniałą lekcję tolerancji. Młodzież wyraża nadzieję, że spotkania z wychowankami z Niemieńska będą kontynuowane. Opiekunem młodzieży była Anna Józiak.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona