Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W krainie dźwięków i słów
09-12-2016

W krainie dźwięków i słów

Data wydarzenia: 09-12-2016

Przedszkolaki z Drawska Pomorskiego zostały zaproszone do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim na zajęcia warsztatowe pod nazwą ,,W krainie dźwięków i słów”.

Zajęcia odbywały się od 17 listopada do 5 grudnia 2016 roku, w sali terapeutycznej Poradni. W trakcie zajęć przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób oddać ruch w muzyce. Uczestnicy warsztatów wsłuchiwali się w utwory muzyki poważnej, następnie próbowali ją rysować, oddając tajniki dynamiki i ruchu w plastyce. Mieli także możliwość odróżniania dźwięków instrumentów muzycznych, przy ciekawych zabawach i konkursach.
- Im więcej przyjemności, im bardziej zabawna, a nawet śmieszna jest nauka nowych rzeczy, tym wyraźniej nasz mózg to zapamięta – tłumaczy Dyrektor Poradni Wioletta Kubik.
Dzieci wykazywały duże zainteresowanie tematem zajęć, brały w nich aktywny udział. Maluchy miały okazję świetnie się bawić, a przy tym doskonalić swoje umiejętności manualne, rozwijać wyobraźnię, doskonalić percepcję słuchową, mowę, rozwijać płynność ruchów oraz zwiększać wiarę we własne siły i możliwości.
Zajęcia prowadziły Dyrektor Poradni oraz pedagodzy Zofia Lisowska, Anna Kwiecińska i Marta Augustyniak
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona