Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kształcenie Zawodowe z Drawskim Biznesem
09-12-2016

Kształcenie Zawodowe z Drawskim Biznesem

Data wydarzenia: 09-12-2016

7 grudnia 2016 roku Starosta Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski spotkali się z przedstawicielami Drawskiego Biznesu. Spotkanie w towarzystwie pracodawców, przedsiębiorców i samorządowców odbyło się w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Po otwarciu spotkania przez Starostę, przedstawiciel Lokalnego Punktu Informacyjnego Magdalena Wójciszyn ze Szczecinka omówiła aktualnie dostępne formy wsparcia dla przedsiębiorców z funduszy europejskich. Dalej, Wicestarosta omówił możliwości rozwoju kierunków kształcenia szkolnictwa zawodowego w zakresie ich dopasowania do potrzeb przedsiębiorców/pracodawców oraz planowane formy wsparcia w ramach projektu pn. Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego Kontraktu Samorządowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Podczas spotkania przedsiębiorcy bardzo aktywnie włączyli się w tematykę kształcenia zawodowego w Powiece Drawskim. Omówili potrzeby i problemy, które bezpośrednio ich dotykają. Wypełnili ankiety, które zostaną przeanalizowane i posłużą do opracowania dokumentacji do ww. projektów. Na spotkaniu wystąpił również Grzegorz Kotwicki, który przedstawił ofertę Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego LEWIATAN.
Kończąc spotkanie, Starostowie złożyli życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne oraz wręczyli upominki dla przedsiębiorców. W spotkaniu wzięło udział około 20 przedstawicieli kluczowych firm oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu drawskiego.
Wszystkim uczestnikom spotkania pragniemy gorąco podziękować za czas poświęcony na spotkanie oraz ich cenny wkład.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona