Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Potrafię to zrobić
12-12-2016

Potrafię to zrobić

Data wydarzenia: 12-12-2016

W Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie realizowany jest innowacyjny program zajęć technicznych skierowany do uczniów gimnazjum. Polega on na praktycznym przygotowaniu uczniów do wykonywania czynności związanych z życiem codziennym oraz pracami domowymi.

Program zakłada praktyczne, warsztatowe zajęcia prowadzone w dwóch grupach. Grupa dziewczynek realizuje zadania z zakresu dziewiarstwa, uczennice nabywają umiejętności krawieckich, zapoznają się z bezpieczeństwem i higieną pracy przy korzystaniu z ręcznych maszyn do szycia i przyborów krawieckich. Chłopcy pracują nad zadaniami stolarskimi, głównym celem jest danie drugiego życia przedmiotom z drewna, jak skrzynki, czy palety. Męska reprezentacja gimnazjum ma za zadanie stworzenie mebli do klasy oraz zestawu ogrodowego. Wychowankowie ZPE-T w Bobrowie w ten sposób nabywają umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.
Warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem, są bowiem odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz wieku, w jakim się znajdują. Analiza potrzeb wychowanków, ich umiejętności, pozwala na dobór odpowiednich metod pracy. Program realizuje założenia podstawy programowej, co więcej ma praktyczne zastosowanie i daje niesamowite efekty.  Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, pracują z wielkim zaangażowaniem pod okiem autorek programu Bożeny Matulewicz i Małgorzaty Siluk.
W ramach programu zajęć technicznych uczniowie poznają różne zakłady produkcyjne: zwiedzili zakład krawiecki „Teamdress Drawa” w Złocieńcu i fabrykę bombek TESTPOL z Polanowa. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona