Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Podyplomówka dla specjalistów
13-12-2016

Podyplomówka dla specjalistów

Data wydarzenia: 13-12-2016

Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie we współpracy z szczecińską uczelnią wyższą Collegium Balticum prowadzi studia podyplomowe dla pedagogów z zakresu oligofrenopedagogiki.

Możliwość podjęcia studiów podyplomowych i wykształcenia profesjonalnej, specjalistycznej kadry w powiecie drawskim, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom lokalnego środowiska. Studia podyplomowe prowadzone w drawskiej Placówce ZPE-T są odpowiedzią także na potrzeby nauczycieli i rodziców z najbliższego środowiska. Dają możliwość pogłębienia wiedzy i poznania nowych, niekiedy nowatorskich metod rewalidacji i rehabilitacji społecznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.
            Podczas zajęć praktycznych słuchacze studiów zostają zapoznani z metodami pracy stosowanymi w ZPE-T w Bobrowie, które są dostosowane do potrzeb wychowanków Placówki.  Zgromadzeni na zajęciach nauczyciele i rodzice zostali wprowadzeni w charakter zajęć z EEG Biofeedback-u (biologiczne sprzężenie zwrotne). Metoda ta polega na monitorowaniu zmian fizjologicznych organizmu przez odpowiednie urządzenie, za jej pośrednictwem modyfikuje się funkcje mózgu, ćwiczy myślenie, postrzeganie rzeczywistości. Motorem skuteczności terapii jest silna wola i motywacja pacjenta.
Nowatorską metodą prowadzenia zajęć jest także sensoplastyka – jej twórczynią jest Anna Izabela Stefańska. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu produktów spożywczych, pochodzenia naturalnego. Wykorzystuje się je w sposób twórczy, do wytworzenia różnego rodzaju mas – w wielu kolorach, konsystencjach, które stymulują wszystkie zmysły. Studenci mogli poznać zasady pracy na zajęciach z sensoplastyki i stworzyć przykładowe masy plastyczne.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona