Kolejny oddział przedszkolny
13-12-2016

Kolejny oddział przedszkolny

Data wydarzenia: 13-12-2016

Podczas wczorajszego (12 grudnia) posiedzenia Zarząd Powiatu Drawskiego wyraził zgodę na utworzenie nowego oddziału przedszkolnego w Czaplinku w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych. Przedszkole posiada obecnie dwa oddziały, jednak z uwagi na duże zainteresowanie i potrzebę kształcenia specjalnego konieczne jest utworzenie trzeciego.

Ponadto, Zarząd opiniował projekty uchwał, które będą rozpatrywane na najbliższej Sesji Rady Powiatu. Dotyczą one m.in. planu pracy Rady Powiatu oraz Komisji Stałych, a także planu kontroli Komisji Rewizyjnej. Opiniowano również projekt uchwały w sprawie dotacji dla szkół niepublicznych oraz w sprawie zmian w budżecie Powiatu na rok 2016.
Zarząd na swoim 106. posiedzeniu podjął szereg uchwał m.in. w sprawie uchwalenia regulaminów organizacyjnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny, jak również uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu pt. „Powiatowy Przegląd Jasełek i Wodowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2017r.”.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).