Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W drodze na szachowy szczyt
19-12-2016

W drodze na szachowy szczyt

Data wydarzenia: 19-12-2016

Uczniowie kaliskiego Liceum wzięli udział w Wojewódzkiej Licealiadzie w Szachach Drużynowych która odbyła się 14 grudnia 2016 r. w II LO im. Mieszka I w Szczecinie. Debiutująca w turnieju drużyna zajęła bardzo dobre, 7 miejsce.

Szkołę reprezentowali: Szymon Trojanowski, Damian Jackowiak, Magdalena Wyrzykowska, Karolina Gierzkiewicz oraz w rezerwie Aleksandra Rogan.
- Turniej zakończyliśmy z dorobkiem 6 punktów meczowych i 13 małych. Zwycięstwo, dwie porażki i cztery remisy. W efekcie 7 miejsce na szczeblu wojewódzkim!  Euforia. Za rok walczymy o podium, a ekipa prosi o dwa treningi w tygodniu. 14 grudnia to początek nowej ery... W szkole jest przecież jeszcze masa ludzi kochających szachy - podsumowuje zawody opiekun uczniów, wychowawca internatu i trener Artur Sydlewski.
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, odbyło się 7 rund. Powstałe w tym roku szkolnym w kaliskim Liceum koło szachowe z sukcesem wzięło udział w swoim pierwszym oficjalnym turnieju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona