Konsekracja kościoła w Mielenku Drawskim
19-12-2016

Konsekracja kościoła w Mielenku Drawskim

Data wydarzenia: 19-12-2016

W sobotę, 17 grudnia br. pod przewodnictwem JE bp Krzysztofa Włodarczyka, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się konsekracja odnowionego kościoła filialnego pw. MB Królowej Polski w Mielenku Drawskim.

Sobotnia konsekracja to szczególny akt wieńczący lata planowania, wyposażenia, remontu i upiększania świątyni. Brak remontu mógłby skutkować wręcz zawaleniem kościoła, który w ostatnich latach ulegał postępującej degradacji. Nie byłby on możliwy bez wsparcia licznych instytucji, w tym Powiatu Drawskiego, który przekazał na ratowanie kościoła w Mielenku Drawskim prawie 100 tys. zł: w roku 2015 – 18 tys. zł na remont wieży, natomiast w roku bieżącym – 80 tys. zł z przeznaczeniem na remont nawy.
W uroczystości udział wzięli samorządowcy, w tym Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Członek Zarządu Janina Jung, Radna Rady Powiatu Drawskiego Elżbieta Motyl oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak.
W tym uroczystym dniu proboszczowi parafii pw. św. Pawła w Drawsku Pomorskim, ks. Piotrowi Jesionowskiemu towarzyszyli inni księża, w tym m.in.: proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim ks. Wojciech Gappa, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Suliszewie ks. Dariusz Kwaśny, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu ks. Wiesław Hnatejko oraz proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Złocieńcu ks. por. Przemysław Tur.
Starosta w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Drawskiego pogratulował dzieła oraz złożył życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty.