Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

A to ciekawe!
20-12-2016

A to ciekawe!

Data wydarzenia: 20-12-2016

Uczniowie klas trzecich Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu wzięli udział w wykładzie nt. wystąpień podczas egzaminów ustnych. Wykład prowadził Arkadiusz Minko z Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina.

Prowadzący interesująco omówił i w obrazowy sposób przedstawił zachowania zdających na egzaminach ustnych. Na wynik egzaminu wpływa nie tylko wiedza zdającego, ale też jego zachowanie.
Prowadzący zwrócił uwagę maturzystów na elementy, które są istotne w komunikowaniu się: mowa ciała, ton głosu, tempo wypowiadanych informacji. Podkreślał, aby na egzaminie mówić wyraźnie, średnim tempem. Zbyt wolno płynące odpowiedzi mogą budzić podejrzenia, że niewiele wiemy, a z kolei zbyt szybkie mogą być niewyraźne i sprawią wrażenie, że chcemy szybko załatwić sprawę i uciec.
Wykładowca podpowiedział maturzystom, którzy przygotowują się do egzaminów ustnych w maju, aby nagrali swoją wypowiedź, co pozwoli im - po jej wysłuchaniu – na obiektywną ocenę: jak szybko i w jaki sposób mówią. Na zakończenie przypomniał, że najlepszą metodą żeby czuć się pewnie i swobodnie w trakcie egzaminu, jest po prostu dobrze się do niego przygotować. 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona