Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

(Nie)cicha noc – przedszkolne jasełka
22-12-2016

(Nie)cicha noc – przedszkolne jasełka

Data wydarzenia: 22-12-2016

Wychowankowie przedszkola z drawskiego oddziału Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały „małe” przedszkolne jasełka, które wpisane są w plan pracy z najmłodszymi.

Maluchy wzięły udział w pięknej inscenizacji narodzin Jezusa Chrystusa – poznały historię tego wydarzenia wcielając się w poszczególne role. Występy najmłodszych wywołują zawsze wiele wzruszeń. Zaproszeni rodzice nie byli w stanie ukryć dumy, a niejednemu zakręciła się w oku łza. Przedszkolaki były przejęte rolami, a swoje zadanie wykonały na najwyższym poziomie.
Czasami nie trzeba wiele mówić, aby było wymownie - i tym razem gest w połączeniu z muzyką opowiedział całą historię oczekiwania na narodzenie Jezusa. Muzykoterapia, terapia dramą to właściwa metoda pracy w przypadku dzieci potrzebujących wsparcia w rozwoju. Możliwość aktywnego uczestnictwa, pokazania swoich umiejętności, a niejednokrotnie odkrycia w sobie talentu aktorskiego, to kreatywna forma terapii. Przełamanie strachu i wstydu przed występami, to wstęp do samodzielności, odkrywania własnych możliwości.  
Przedszkolaki miały okazję wystawić jasełka dwukrotnie – 15 grudnia dla swoich rodziców, a 20 grudnia dla zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek z drawskiego przedszkola
 i szkoły podstawowej.
Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Kamila Nowak-Więcek, Beata Liszniańska i Anna Popielarczyk.
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona