Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mario, czy już wiesz....
22-12-2016

Mario, czy już wiesz....

Data wydarzenia: 22-12-2016

To właśnie ta kolęda wzbudziła najwięcej wzruszeń na tegorocznym Spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez jednostki pomocy społecznej powiatu drawskiego, które odbyło się w dniu 19.12.2016 r.

Po raz pierwszy Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy – Ośrodek Rehabilitacyjno – Kulturalny w Drawsku Pomorskim, Dom Pomocy Społecznej w Darskowie oraz Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim przygotował spotkanie, w którym wspólnie ze Stanisławem Kuczyńskim – Starostą Drawskim, Jackiem Kozłowskim – Wicestarostą Drawskim, Januszem Garbaczem – Etatowym Członkiem Zarządu, Janiną Jung – Członkiem Zarządu Powiatu Drawskiego, Jolantą Banaszek Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych, księdzem proboszczem Wiesławem Hnatejko oraz zaproszonymi gośćmi przenieśliśmy się w istnie świąteczny nastrój.
 
W pierwszej części spotkania dzieci i młodzież z OWDiR przedstawiła jasełka, następnie uczestnicy PDDS-OR-K swoim występem zaprosili  do wspólnego kolędowania wszystkich przybyłych gości, życzeniami zaś obdarował wszystkich Starosta Drawski. Ostatnim, ale niemniej ważnym punktem był występ mieszkańców i pracowników DPS.
 
Po części artystycznej nadszedł  czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości.
 
Wrażenia ze Spotkania Wigilijnego na długo pozostaną wszystkim w pamięci. Jest ono doskonałą okazją do integracji środowiska osób potrzebujących wsparcia osoby drugiej, a ciepła atmosfera życzliwości, dekoracje i wspólne kolędowanie sprawiają, że nasi podopieczni mogą wspólnie poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona