Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Etyka w turystyce
02-01-2017

Etyka w turystyce

Data wydarzenia: 02-01-2017

Szczególnie ważnym elementem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą, jest przygotowanie do studiów wyższych oraz wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży poprzez popularyzację nauki i zapoznawanie ze specyfiką studiowania.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku realizuje współpracę z kilkoma uczelniami wyższymi, m. in. z Katedrą Zarządzania Turystyką Uniwersytetu Szczecińskiego, której pracownicy cyklicznie pomagają podnosić jakość kształcenia oraz uatrakcyjnić formy prowadzenia zajęć z uczniami.
W grudniu ubiegłego roku uczniowie Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej,  już kolejny raz mogli wysłuchać dwóch wykładów, które uzupełniły wiedzę przenosząc uczestników w świat studenta. Tym razem mury szkoły odwiedziły dr Marta Sidorkiewicz oraz Anna Wolna -Samulak. Marta Sidorkiewicz, wykładowca z dziedziny etyki w biznesie turystycznym, przygotowała dla uczniów wykład pn. „Protokół dyplomatyczny - czyli savoir-vivre w turystyce”. Natomiast Anna Wolna - Samulak zapoznała młodzież z enoturystyką, czyli turystyką winiarską, która od niedawna staje się motywem wyjazdów turystycznych nie tylko do Francji, ale również do Polski.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona