Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Etyka w turystyce
02-01-2017

Etyka w turystyce

Data wydarzenia: 02-01-2017

Szczególnie ważnym elementem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą, jest przygotowanie do studiów wyższych oraz wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży poprzez popularyzację nauki i zapoznawanie ze specyfiką studiowania.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku realizuje współpracę z kilkoma uczelniami wyższymi, m. in. z Katedrą Zarządzania Turystyką Uniwersytetu Szczecińskiego, której pracownicy cyklicznie pomagają podnosić jakość kształcenia oraz uatrakcyjnić formy prowadzenia zajęć z uczniami.
W grudniu ubiegłego roku uczniowie Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej,  już kolejny raz mogli wysłuchać dwóch wykładów, które uzupełniły wiedzę przenosząc uczestników w świat studenta. Tym razem mury szkoły odwiedziły dr Marta Sidorkiewicz oraz Anna Wolna -Samulak. Marta Sidorkiewicz, wykładowca z dziedziny etyki w biznesie turystycznym, przygotowała dla uczniów wykład pn. „Protokół dyplomatyczny - czyli savoir-vivre w turystyce”. Natomiast Anna Wolna - Samulak zapoznała młodzież z enoturystyką, czyli turystyką winiarską, która od niedawna staje się motywem wyjazdów turystycznych nie tylko do Francji, ale również do Polski.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona