Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przyjęcie obowiązków komendanta 16 WOG
03-01-2017

Przyjęcie obowiązków komendanta 16 WOG

Data wydarzenia: 03-01-2017

W dniu 2 stycznia 2017 roku na placu apelowym 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego Drawsko Pomorskie, miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta 16 WOG przez ppłk. Artura Prabuckiego.

Uroczystość uświetniło swoją obecnością szerokie grono przedstawicieli jednostek i instytucji wojskowych, a także reprezentanci władz samorządowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: - Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski, przedstawiciele wojsk amerykańskich i Kanady oraz wielu zacnych przedstawicieli jednostek i instytucji wojskowych. W uroczystości uczestniczyli również licznie zebrani żołnierze i pracownicy cywilni 16 WOG.

Starosta Drawski nowo powołanemu Komendantowi w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Drawskiemu złożył życzenia i wręczył list gratulacyjny.

  
Rozkaz o wyznaczeniu na nowe stanowisko służbowe wręczył obecny na uroczystości Komendant 1 RBLog Wałcz płk Paweł Mela, który w swoim przemówieniu nie szczędził pochwał oraz ciepłych słów w stosunku do ppłk Artura Prabudzkiego.

W swoim przemówieniu ppłk Artur Prabucki podziękował wszystkim obecnym za tak liczne przybycie oraz za wspieranie jednostki.


Na koniec swojego wystąpienia nowo powołany Komendant podziękował żołnierzom
i pracownikom 16 WOG za sukcesy osiągane dla jednostki, które jak podkreślił - Albowiem to Wy zapracowaliście na nasze sukcesy. Możecie być dumni, że dzięki waszej ciężkiej i owocnej pracy wasi szefowie i dowódcy awansują. 

 
Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia.

Opracowano na podstawie: http://16wog.wp.mil.pl/pl/1_1410.html

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona