Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nasze Betlejem
10-01-2017

Nasze Betlejem

Data wydarzenia: 10-01-2017

W minioną niedzielę, 8 stycznia 2017 r. w Złocieńcu, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie i dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Czaplinka wraz z nauczycielami zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w oparciu o baśń „Dziewczynka z zapałkami” J. Ch. Andersena.

Ta ponadczasowa historia stała się tematem spektaklu, który poruszył także problemy związane z Bożym Narodzeniem. Samotność człowieka, obojętność na ludzką krzywdę oraz piękne polskie obyczaje świąteczne.
Publiczność, jak co roku, dopisała, a aktorzy otrzymali długie i głośne owacje na stojąco. W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Proboszcz parafii, ksiądz Wiesław Hnatejko podziękował występującym, odniósł się także do poruszającego przedstawienia, bowiem jak wskazał, wśród nas jest wiele dziewczynek z zapałkami, a naszym zadaniem jest zauważyć ich potrzeby i pomóc im. W podzięce młodzież otrzymała kosze cukierków. Na spektaklu obecni byli także dyrektorzy Placówek: Małgorzata Janda i Krystian Ignacak.
Po raz kolejny przestawienie będzie można zobaczyć 22 stycznia w kościele pw. Trójcy Świętej w Czaplinku.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona