Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Praktycznie  i… w dobrym stylu!
13-01-2017

Praktycznie i… w dobrym stylu!

Data wydarzenia: 13-01-2017

12 stycznia 2017r. dzięki uprzejmości Krzysztofa Dawszewskiego uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Placówek Edukacyjno -Terapeutycznych w Bobrowie byli gośćmi w jego przedsiębiorstwie Tapicerstwo Samochodowe „Zatla” w Złocieńcu. Odwiedziny w tym zakładzie to kolejna odsłona realizacji programu zajęć technicznych „Potrafię to zrobić!”.

W ramach programu uczniowie klas gimnazjalnych pracują w grupach warsztatowych. Dziewczęta doskonalą umiejętności krawieckie, a chłopcy wprawiają się w wykonywaniu prostych prac stolarskich.
Podczas wizyty w zakładzie uczniowie poznawali kolejne etapy renowacji pięknych, zabytkowych aut. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych i sprawdzić się w wykonywaniu prac na poszczególnych etapach procesu renowacji, takich jak oczyszczanie metalowych detali, wykrawanie i zszywanie na maszynie elementów tapicerki, posługiwanie się takerem, czy wkrętarką pneumatyczną.
Zajęcia dostarczyły gimnazjalistom wiele radości i satysfakcji. Pracowali z ogromnym zaangażowaniem, wykazując się przy tym niezwykłą cierpliwością i precyzją. Wizyta w manufakturze Pana Dawszewskiego stała się dla nich doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności w nowym miejscu oraz wzmocnienia wiary we własne możliwości. Jest to niezwykle istotne w budowaniu pozytywnego obrazu ich własnej osoby i warunkuje prawidłowy rozwój społeczno - emocjonalny osób niepełnosprawnych, co w przyszłości przełoży się bezpośrednio na poziom ich funkcjonowania w dorosłym życiu.
Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze. Miłą niespodzianką były przygotowane przez gospodarza słodkie upominki dla wszystkich uczestników warsztatów. 
W podziękowaniu za możliwość poznania pracy w zakładzie tapicerskim uczniowie ZPE-T
w Bobrowie przekazali K. Dawszewskiemu  obraz wykonany przez nich podczas szkolnych warsztatów w ramach programu zajęć technicznych „Potrafię to zrobić!”

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona