Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Festiwal solistów
17-01-2017

Festiwal solistów

Data wydarzenia: 17-01-2017

Troje kaliskich licealistów, Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk, związanych z grupą teatralną „Klepsydra”, otrzymało nagrody na „XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych”, jaki odbył się 13. stycznia 2017 r. w Ińsku.

Konkurs zgromadził kilkudziesięciu uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego. Soliści szkolni występowali w grupie czwartej – uczniów powyżej 16. lat. Adrian Kociuba za wykonaną koncertowo kolędę „Mario, czy już wiesz?” zdobył tytuł laureata Festiwalu. Natomiast Kamili Pomagalskiej oraz Julii Zinczuk jury przyznało wyróżnienia.
Jury oceniało nie tylko dobór repertuaru i poziom uczestników, ale także ich indywidualną interpretację, ponieważ prawdziwą sztuką jest nadanie przez wykonawców własnego, niepowtarzalnego brzmienia, tak doskonale wszystkim znanym utworom.
- Myślę, iż Adrian, Kamila oraz Julia doskonale temu wyzwaniu sprostali, bo przecież  nie był to ich pierwszy występ. Ostatnio z sukcesem śpiewali na festiwalach w Szczecinie i w Krakowie – przypomina Joanna Mączkowska, opiekunka grupy teatralnej „Klepsydra”, polonista i reżyser teatralny.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona