Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sprawdzian z nawigacji w warunkach zimowych
19-01-2017

Sprawdzian z nawigacji w warunkach zimowych

Data wydarzenia: 19-01-2017

Uczniowie klas mundurowych Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu byli poddani sprawdzianowi umiejętności w zakresie nawigacji w terenie, w formie marszu ubezpieczonego pododdziału, z zadaniem znalezienia optymalnej drogi powrotnej do szkoły.

W poniedziałek, 16 stycznia 2017 r. po niezapowiedzianym wyjeździe do Wierzchówka, młodzież dokonywała orientowania topograficznego w otwartej przestrzeni, określenia kierunków i dróg marszu z uwzględnieniem lokalnych warunków środowiska naturalnego, z dala od siedlisk ludzkich. Marsz zadaniowy na 15- kilometrowej trasie, w głębokim śniegu i niskiej temperaturze, odbył się w malowniczym kompleksie leśnym „UGORY”. Uczestnicy ćwiczeń sprostali zadaniom, zarówno w lesie, jak i w terenie otwartym. Bez charakterystycznych punktów odniesienia, udziału mapy i kompasu, dotarli do końca trasy przed wymaganym czasem.
Okresowy udział młodzieży klas mundurowych w długodystansowym przedsięwzięciu to sprawdzian umiejętności żołnierskich, sprawności marszowo-kondycyjnej i mentalnej. Uczniowie zaliczyli go na ocenę celującą, a zatem nauka nie poszła w las…
Nad przebiegiem merytorycznym zadań przeznaczonych dla młodzieży czuwał Jan Macul, nauczyciel wychowania fizycznego i trener w zakresie orientacji sportowej oraz Sebastian Ingram, podoficer WP, rodzic aktywnie działający na rzecz szkoły.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona