Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Biologia nocą
19-01-2017

Biologia nocą

Data wydarzenia: 19-01-2017

W piątek, 13 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 3 Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim po raz kolejny wzięli udział w „Nocy biologów” organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Podczas pobytu na uczelni uczniowie mogli wziąć udział w wykładach i prelekcjach pt. „Płeć człowieka – ewolucyjne spojrzenie na różnice w zachowaniu między mężczyznami, a kobietami” oraz „Magiczne pieśni wielorybów”. Ten ostatni wykład, to omówienie niektórych gatunków waleni, na bazie wspólnych badań w programie Whale FM. Uczelnia przygotowała także warsztaty pn.Zdrowo przyprawione” - przedstawienie wielu roślin przyprawowych i ich właściwości nie tylko kulinarnych, a także praktyczne rozpoznawanie znanych i mniej używanych przypraw oraz „Mamo jakieś robaki chodzą po kuchni! Czy one mogą mnie zjeść?” - przegląd grup i gatunków owadów występujących w najbliższym otoczeniu człowieka – w mieszkaniach, na ubraniach, w ogrodach.
W czasie przerwy między wykładami, sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach (modliszek, ptaszników, liśćców) oraz ekspozycja kilku zaaranżowanych pojemników prezentujących rośliny owadożerne.
Wyjazd odbył się pod opieką pań Lidii Borzymowskiej, Iwony Kucharskiej i Doroty Kordalskiej.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona