Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zajęcia kaliskich Licealistów na uczelniach wyższych
19-01-2017

Zajęcia kaliskich Licealistów na uczelniach wyższych

Data wydarzenia: 19-01-2017

W czwartek, 12 stycznia 2017 r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z zakresu rozszerzonej biologii i chemii. Warsztaty odbyły się w szczecińskich uczelniach.

Zajęcia chemiczne miały miejsce w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Dr hab. inż. Zofia Lendzion-Bieluń przygotowała dla uczniów ciekawy wykład na temat „Nowoczesnych metod analizy metali w próbkach środowiskowych”. Młodzież analizowała zawartości metali ciężkich w przywiezionej przez nich wodzie kranowej oraz zapoznała się z podstawami nowoczesnej technologii wykorzystywanej w laboratoriach na całym świecie.
Następnie uczniowie udali się do Zakładu Syntezy Organicznej i Technologii Leków na zajęcia prowadzone przez dr inż. Alicję Wodnicką, która przybliżyła im zagadnienia związane z estrami i dała możliwość organoleptycznego zapoznania się z tymi substancjami chemicznymi.
Biolodzy pod kierunkiem dr Ewy Adamiec, chirurga naczyniowego, mieli okazję poznać tajniki układu krwionośnego człowieka. Zajęcia odbyły się w prosektorium Zakładu Anatomii Prawidłowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

 Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona