Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Świat w zdjęciach
19-01-2017

Świat w zdjęciach

Data wydarzenia: 19-01-2017

Ostatnie kilka miesięcy upłynęło w Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy- Ośrodku Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim pod znakiem fotografii i multimediów.

Uczestnicy Domu wraz z młodzieżą gimnazjalną mieli możliwość doświadczenia po raz pierwszy fotografii analogowej, jak również możliwość doskonalenia umiejętności z dziedziny fotografii cyfrowej.
Niepełnosprawni uczestnicy warsztatów mieli możliwość pracy nie tylko z aparatem analogowym, ale również z aparatem kompaktowym i lustrzanką, w pracowni komputerowej ośrodka mogli uczyć się cyfrowo obrabiać zdjęcia, drukować je na papierze fotograficznym, a do projekcji filmów instruktażowych i przeglądu wykonanych prac używano projektora multimedialnego.
Ideą powstania koła fotograficznego jest rozwijanie zainteresowań artystycznych, zainteresowań kulturą i pięknem regionu, a także nabywanie nowych umiejętności związanych z technologią informatyczną przez osoby niepełnosprawne.
- Cieszymy się bardzo, że udało nam się zainteresować wspólnymi zajęciami młodzież, już niedługo spotkamy się na kolejnych warsztatach plenerowych korzystając z uroków zimy – relacjonuje Kierownik „Domu” Joanna Orzepowska.
Warsztaty multimedialne „Interefektywne doświadczanie świata" prowadzone przez Stowarzyszenie „FILAR” zostały  dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim". Za pozyskane fundusze zakupiono sprzęt multimedialny oraz niezbędne materiały do przeprowadzenia warsztatów oraz wyposażenie ciemni.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona