Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wartościowa kolędowa sobota
23-01-2017

Wartościowa kolędowa sobota

Data wydarzenia: 23-01-2017

W sobotę 21 stycznia 2017 r. rano w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się II Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2017, którego inicjatorem był Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

W przeglądzie uczestniczył Wicestarosta Jacek Kozłowski oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. Prowadzący spotkanie Bartek Michalczyk wprowadził uczestników w świąteczną atmosferę pastorałką „Dlaczego dzisiaj”. Następnie przegląd uświetnił Laureat I Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek Bronisław Drozd, który wyśpiewał „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” z zespołami „My Emeryci” i „Violki”.
Do II przeglądu przystąpiło ok. 160 wykonawców reprezentujących szkoły, instytucje kulturalne i grupy z powiatu drawskiego i nie tylko, co wskazuje na duże zainteresowanie konkursem i spełnienie podstawowego celu przeglądu, jakim jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.
Oceny dokonało jury w składzie: ks. Andrzej Naporowski – Przewodniczący Komisji, oraz jej Członkowie: Agnieszka Chwastek, Ewa Mikołajczyk-Kamińska, Renata Żołądkiewicz. Uczestnicy rywalizowali w 5 grupach wiekowych, w których nagrody wynosiły po 200zł, a w kategorii prezentacje jasełkowe nagroda wynosiła 500zł. Nagrody ufundował Starosta Drawski.
Przewodniczący Komisji Ks. Andrzej Naporowski – proboszcz parafii Siemczyno przedstawił  laureatów II Powiatowego Konkursu:
- W kategorii Grupy Teatralne Szkolne i Środowiskowe - nagrodę otrzymała Świetlica Wiejska w Białym Zdroju, która zaprezentowała przedstawienie jasełkowe;
- W kategorii Przedszkola - Nina Meszka za wykonanie utworu „Przy onej dolinie”;
- W kategorii Szkoły Podstawowe klasy 0-3  Filip Wiśniewski wyśpiewał „Słyszeliście kumie”;
- W kategorii Szkoły Podstawowe klasy 4-6  Dziecięca Schola Parafialna za utwór „Jezusa Narodzonego”;
- W kategorii Grupy ŚrodowiskoweGrażyna Kowalska za utwór „Pastorałka braterska”
 
Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia niepieniężne dla:
  1. Zespołu Iskierki z przedszkola „Tęczowa Kraina” z Gudowa, za utwór „Świeć gwiazdeczko, świeć
  2. Wesoła Gromada za- „Tryumfy Króla Niebieskiego”
  3. Chór Nauczycielski „PROFVOICES – „Suita kolędowa”
 
Wicestarosta oraz Etatowy Członek Zarządu pogratulowali uczestnikom przeglądu i podziękowali za kultywowanie jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów oraz dostarczenie pozytywnych emocji.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie do występów i udział w konkursie, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji przeglądu. Był to ważny i wartościowy dzień.
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona