Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Legendy z pojezierza
26-01-2017

Legendy z pojezierza

Data wydarzenia: 26-01-2017

W dniu wczorajszym tj. 25 stycznia Zarząd Powiatu Drawskiego przekazał pierwsze egzemplarze publikacji pt: „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania tego wydawnictwa.

Publikacja powstała z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Jej autorem jest Jarosław Leszczełowski, który zebrał legendy pochodzące z terenu powiatu drawskiego, dokonał ich adaptacji i wyboru. Oryginalnymi ilustracjami ozdobiła wszystkie utwory pani Elżbieta Kordek, a korekty językowej podjęła się pani Małgorzata Styza. Dla lepszej dostępności i promocji dzieła dokonano tłumaczenia legend na język niemiecki i angielski.

Publikacja wypełnia zamysł władz powiatowych, które postanowiły wspierać i promować rodzimych autorów i twórców. „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” trafi do przedszkoli, świetlic, szkół podstawowych powiatu drawskiego jako lektura i znakomita pomoc w edukacji regionalnej. Nie bez znaczenia jest możliwość wykorzystania legend jako pomoc w nauce języków obcych.

Sukcesywnie od początku lutego członkowie Zarządu Powiatu Drawskiego będą przekazywać „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” placówkom oświatowym.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona