Legendy z pojezierza
26-01-2017

Legendy z pojezierza

Data wydarzenia: 26-01-2017

W dniu wczorajszym tj. 25 stycznia Zarząd Powiatu Drawskiego przekazał pierwsze egzemplarze publikacji pt: „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania tego wydawnictwa.

Publikacja powstała z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Jej autorem jest Jarosław Leszczełowski, który zebrał legendy pochodzące z terenu powiatu drawskiego, dokonał ich adaptacji i wyboru. Oryginalnymi ilustracjami ozdobiła wszystkie utwory pani Elżbieta Kordek, a korekty językowej podjęła się pani Małgorzata Styza. Dla lepszej dostępności i promocji dzieła dokonano tłumaczenia legend na język niemiecki i angielski.

Publikacja wypełnia zamysł władz powiatowych, które postanowiły wspierać i promować rodzimych autorów i twórców. „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” trafi do przedszkoli, świetlic, szkół podstawowych powiatu drawskiego jako lektura i znakomita pomoc w edukacji regionalnej. Nie bez znaczenia jest możliwość wykorzystania legend jako pomoc w nauce języków obcych.

Sukcesywnie od początku lutego członkowie Zarządu Powiatu Drawskiego będą przekazywać „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” placówkom oświatowym.