Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Będą nowe talenty
26-01-2017

Będą nowe talenty

Data wydarzenia: 26-01-2017

Na wczorajszym (25 stycznia) posiedzeniu Zarządu Powiatu Drawskiego podjęto uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu „Powiatowa Gala Talentów 2017”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego: drawskiego, łobeskiego, świdwińskiego, szczecineckiego i wałeckiego. Jego celem jest przede wszystkim promowanie i umożliwienie rozwoju talentów młodych ludzi oraz zintegrowanie młodzieży kilku powiatów.
Pozostałe uchwały podjęte przez Zarząd dotyczyły ustalenia jednostkowej stawki dotacji dla ucznia niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej o uprawnieniach szkoły publicznej oraz uchylenia uchwały dotyczącej opłat za korzystanie z miejsc noclegowych w schroniskach młodzieżowych w Drawsku Pomorskim.
Przyjęto również informację dotyczącą większych inwestycji planowanych na terenie powiatu drawskiego oraz informację dotyczącą sytuacji życiowej kombatantów. Ponadto Zarząd dokonał podziału zaplanowanej na rok 2017 kwoty za realizację zadań publicznych oraz omawiał sprawozdanie ze swoich prac za cały 2016 rok.
Zaopiniowano także projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie uchwalenia powiatowego programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz projekt uchwały Zarządu Powiatu w sprawie zatwierdzenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego dla szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Drawski na rok 2017.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona