Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Liga po pierwszej rundzie
31-01-2017

Liga po pierwszej rundzie

Data wydarzenia: 31-01-2017

W dniu 25 stycznia 2017 r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligii Historycznej, konkursu organizowanego przez Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Rywalizacja, w której uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, polega na wykonywaniu opracowanych przez historyków różnorodnych zadań, takich jak gry miejskie, debaty oksfordzkie, turnieje wiedzy czy prezentacje multimedialne. Uczestnicy będą się do nich przygotowywali w swoich miejscowościach, a efekty prac będą przesyłane do oceny przez wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego. W czerwcu 2017 r., po czterech rundach konkursu, nastąpi podsumowanie rywalizacji i wręczenie nagród zwycięskim drużynom.
Pierwsza runda miała miejsce w auli Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Był to turniej wiedzy o najnowszej historii Pomorza Zachodniego w latach 1945 – 1989. Składała się z trzech części – uczniowie odpowiadali na pytania otwarte, rozwiązywali quiz oraz wystąpili w roli detektywów historii, odgadując o jaką postać chodzi na podstawie fragmentów jej biografii. Łącznie w konkursie wzięły udział 23 drużyny z całego województwa.
Kaliska drużyna, w skład której weszli uczniowie z klasy 1a – Alicja Machnik, Weronika Mazur, Zuzanna Gabrych, Hubert Marek i Jakub Wójciak, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego udanie rozpoczęła ligowe zmagania. Po pierwszych dwóch częściach konkursu zajmowała trzecią lokatę, aby ostatecznie uplasować się na siódmym miejscu. Jest to dobry punkt wyjścia do rywalizacji w kolejnych trzech rundach Pomorskiej Ligii Historycznej, która jest dla uczestników wspaniałą lekcją lokalnej historii i okazją do współzawodnictwa z rówieśnikami z innych szkół.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona