Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Edukacja na … wesołym poziomie
31-01-2017

Edukacja na … wesołym poziomie

Data wydarzenia: 31-01-2017

W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie we współpracy z szczecińską uczelnią wyższą Collegium Balticum trwają studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki dla nauczycieli, rodziców i zainteresowanych osób z wykształceniem wyższym.

Słuchacze studiów zapoznawani są z metodami pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Ostatnie zajęcia poświęcone były metodzie dramy, która wykorzystuje teksty literackie, uczy wejścia w rolę. Drama kształtuje osobowość człowieka przez rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości. Jest metodą uczenia aktywnej twórczości oraz doskonalenia umiejętności współpracy z innymi ludźmi oraz wielu innych umiejętności interpersonalnych, społecznych i obywatelskich. Studenci mieli za zadanie stworzyć całość opowieści do tematu „Podróż dookoła świata”. Wybrali się w podróż pirackim statkiem, zwiedzili nieznane dotąd lądy i… statek rozbił się, a oni sami pozostali na bezludnej wyspie. Kreatywność uczestników osiągnęła wyższy poziom, w ten sposób poznali jedną z metod pracy stosowaną w ZPE-T w Bobrowie.
 Edukacja na wesoło, to także wartościowa forma terapii. Ćwiczenia ze studentami prowadziła Renata Zwierzyńska, nauczycielka ZPE-T w Bobrowie.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona