Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Buena suerte!
01-02-2017

Buena suerte!

Data wydarzenia: 01-02-2017

W ramach poszerzania oferty edukacyjnej od 1 lutego 2017 r. klasa pierwsza Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku rozpoczyna naukę języka hiszpańskiego.

Po angielskim jest to drugi najpowszechniej używany język na świecie. Włada nim ponad półtora miliarda ludzi, w tym dla ok. 660 milionów jest językiem ojczystym. Obejmuje swoim zasięgiem nie tylko Półwysep Iberyjski w Europie, dominuje również w Ameryce Południowej oraz jest coraz popularniejszy w Stanach Zjednoczonych, w związku z napływem ludności pochodzenia latynoskiego. Jest językiem urzędowym głównych międzynarodowych organizacji politycznych i gospodarczych takich jak: ONZ, Unia Europejska, UNICEF, itp.
Zajęcia będą również okazją do poznania niezwykle bogatej i różnorodnej kultury kręgu języka hiszpańskiego. Do jej twórców należą przecież tak wielcy pisarze i artyści jak Cervantes, Pablo Picasso, Salvador Dali, czy Pedro Almodóvar.
Znajomość języka hiszpańskiego nabywana przez uczniów może stać się użyteczna nie tylko podczas spędzania wakacji na Costa del Sol, czy Wyspach Kanaryjskich, ale daje także szansę na rozwijanie zainteresowań i umiejętności, które mogą zadecydować o dalszym kierunku kształcenia i rozwoju  kariery zawodowej. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona