Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kanadyjczycy w szkole
06-02-2017

Kanadyjczycy w szkole

Data wydarzenia: 06-02-2017

We wtorek, 31 stycznia 2017 r. uczniowie klasy IIa i Ib Liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, wzięli udział w zajęciach, podczas których mieli okazję zapoznać się z kulturą i historią Kanady oraz specyfiką ćwiczeń i zajęć, jakie żołnierz armii kanadyjskiej wykonuje na co dzień, w tym w ramach misji zagranicznych m.in. na drawskim poligonie.

Kapitan Ward Lenz i jego towarzysz, Pouya Aliakbar przywieźli ze sobą typowe wyposażenie, które mają na sobie podczas ćwiczeń. Uczniowie mogli nie tylko je przymierzyć, ale również wykonać w nim pompki, czy przysiady. Podnoszenie się z ziemi z plecakiem ważącym 35 kilogramów nie należy do najłatwiejszych.
Młodzież przygotowała również coś dla gości, którzy m.in. zostali postawieni przed wyzwaniem wypowiedzenia kilku super trudnych słów w języku polskim, np. książka, chrząszcz, czy pszczoła. Uczniowie sprawdzili również poziom wiedzy żołnierzy o kraju, w którym się właśnie znajdują oraz zaprezentowali mini przedstawienie, którego treścią była krótka legenda na temat powstania państwa polskiego. Na gości czekał również wyśmienity poczęstunek w postaci polskiego jadła, własnoręcznych wypieków i słodkich lokalnych upominków.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona