Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Akademia Morska w Czaplinku
06-02-2017

Akademia Morska w Czaplinku

Data wydarzenia: 06-02-2017

W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku nawiązał współpracę z uczelniami wyższymi, w tym m. in. z Akademią Morską w Szczecinie.

W ramach tej współpracy 1 lutego 2017 r. w budynku szkoły przy ul. Grunwaldzkiej miały miejsce kolejne zajęcia warsztatowe, w których udział wzięli uczniowie Zespołu oraz czaplineckiego Gimnazjum.
Młodzież pod okiem wykładowców informatyki z Akademii Morskiej w Szczecinie miała okazję zapoznać się i rozpocząć pracę z programem komputerowym pozwalającym tworzyć trójwymiarowe statyczne obrazy, animacje, interaktywne prezentacje oraz gry komputerowe. Opanowanie takich umiejętności daje olbrzymie szanse na rozwój w przyszłości. Warto tutaj dodać, że do najbardziej poszukiwanych zawodów ciągle należą te z branży IT, a wśród nich programiści i graficy komputerowi.
Młodzież uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez kadrę akademicką, poszerza w ten sposób swoją wiedzę i umiejętności. Kontakty te pozwalają również uczniom na poznanie metod pracy stosowanych na uczelniach, mogą sprawić, że start na przyszłych studiach będzie łatwiejszy.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona