Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Koci terapeuta
08-02-2017

Koci terapeuta

Data wydarzenia: 08-02-2017

Od 6 lutego w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie prowadzona jest nowa terapia – felinoterapia. Koty będą pojawiać się cyklicznie w internacie.

Od dawna wiadomo, że przebywanie w towarzystwie kota ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Głaskanie działa uspokajająco i antydepresyjnie, co pomaga wyciszyć nerwy i poprawić nastrój osobom smutnym i chorym na depresję.
Dzieci, które przebywają w towarzystwie kota uczą się otwartości, cierpliwości, odpowiedzialności za żywe stworzenie. Taki kontakt wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, a także ułatwia komunikowanie się z innymi ludźmi.
Gdy kot mruczy, emituje infradźwięki. To stałe wibracje o częstotliwości między 25 a 125 Hz, wspomagające regenerację kości, ścięgien, wiązadeł i mięśni. Przynoszą ulgę w bólu łagodzą stres oraz stymulują zmysły. Podopieczni Placówki przyjęli kotkę Nadię z radością.
Zwierzęta są przygotowane do tego rodzaju zajęć. Posiadają wymagane szczepienia, ważną książeczkę zdrowia i są systematycznie badane przez weterynarza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona